Smyčcový orchestr obnovil svou činnost na naší škole v září 2008 pod vedením MgA. Luďka Volka. Po krátkém přerušení tak navázal na tradici smyčcové souborové hry, kterou zde od 60. let (tehdy ještě pod hlavičkou LŠU B. Jeremiáše) založil známý houslový pedagog Ladislav Havel. V 90. letech a začátkem tisíciletí již v rámci nově založené školy pokračovala v této práci Mgr. Libuše Drhová. Smyčcový orchestr uskutečnil za poměrně krátkou dobu svého působení řadu úspěšných vystoupení na koncertech pořádaných v rámci školy. Od roku 2021 vede soubor MgA. Jiří Kubeček, pod jehož vedením orchestr pokračuje v další práci a nadále tvoří významnou platformu zprostředkování hudebního růstu a možnosti setkávání nových generací žáků velmi rozdílného věku, možností i schopností. Snaha o maximální rozšíření jejich všeobecného hudebního rozhledu reaguje flexibilně na aktuální hudební trendy a dosavadní tradiční klasický repertoár obsahující hudbu období renesance až po hudbu soudobou, obohacuje také o díla hudby filmové, populární i tradiční.